14 травня 2017 р. у с. Гординя Новокалинівської ОТГ відбулася урочиста академія, присвячена 160-річчю від дня народження А.Чайковського. Провідним мотивом цієї події стала любов письменника до свого рідного краю і яка і сьогодні допомагає своїм землякам серцем доторкнутися до Божої любові і милосердя.

Святкове дійство розпочалося панахидою, яку відслужив о.Олег Губик біля пам’ятного знака Андрієві Чайковському, що знаходиться на території Гординянської школи.

Винятково теплими і хвилюючими були слова очільника Навокалинівської ОТГ Юзвяка Богдана Осиповича, депутатa обласної ради Домчака Олега Івановича та сільського старости Возняк Марії Михайлівни, які розповіли про значний внесок А.Чайковського у літературу, культуру, громадське життя. Витала атмосфера невимушеності, щирості та сповнена любові.

Кожен учасник цього дійства мав змогу причаститись із духовної криниці спадщини письменника. Велич святкового дійства підсилили звучання поезій, пісень у виконанні учнів школи, працівниками відділу культури Новокалинівської міської ради, а також педагогами та вихованцями музичної школи.

Поетична струна А.Чайковського і до сьогодні витає у серцях його земляків. До сташестидесятирічного ювілею свої рядки уклала жителька села Мороз Олена.

Минатимуть віки, творитимуть культуру інші покоління, з’являтимуться інші таланти. А там, де справжній талант, справді немає старості. Талант не вмирає. Він живе вічно у своїх духовних нащадках. І в цьому мали змогу пересвідчитись усі учасники святкового дійства. Бо і сьогодні кличе нас пристрасне слово А.Чайковського, письменника, висококваліфікованого юриста, чудового промовця, знавця законів і глибокого психолога. І його творча діяльність стала тим міцним гранітним п’єдесталом, на якому майбутнє

збудує йому безсмертний пам’ятник.

..«Слід лишив такий геройський, що не стерся він й тепер…» Б. Виханський

(святкування 155-річчя від дня народження А.Чайковського у Гордині)

Вже давно такого заходу, який 16 травня 2012 року пройшов у селі Гординя, не було. Передусім за рівнем висвітлення, теплоти та невимушеності. Урочистій академії передувала панахида, яку відслужив о. Микола Волянський біля Пам'ятного знака Андрієві Чайковському перед входом у школу. На свято з'їхались представники з різних куточків району, а також представники влади. На це сповна заслужив видатний письменник, правник, громадський діяч.

/Files/images/P5165749.JPG

/Files/images/P5165704.JPG

/Files/images/P5165729.JPG
Учасників свята вітає поетеса Любов Проць

/Files/images/P5165773.JPG

Про А. Чайковського як громадського діяча веде розповідь Б.А.Виханський, історик, краєзнавець, колишній директор Гординянської СЗШ

/Files/images/P5165720.JPG
Про життєвий і творчий шлях А.Чайковського розповіла вчитель української мови і літератури Чулик М.С.

Кiлькiсть переглядiв: 643

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.